Täydennyskoulutukset

Täydennyskoulutusta sairaaloille

Akupunktiokurssi sairaalan kätilöille 4 pv

Koulutus antaa valmiudet hoitaa erilaisia synnytys-, lapsivuode ja naistentautivaivoja ns. kätilöakupunktiolla.

Koulutus on monimuoto-opiskelua, lähiopetus on sairaalassa. Koulutus on jaettu 4 moduuliin, joissa on kokeet, harjoittelut ja etätehtävät ja neljä lähiopetuspäivää. Olen vetänyt koulutuksia Seinäjoen x2 ja Hyvinkään synnytyssairaaloiden kätilöille.

Pyydä tarjous anu@katilotalo.fi

Akupainanta ja GUA SHA -kurssi sairaalan kätilöille 1 pv

Koulutus antaa valmiudet käyttää akupainantaa ja guasha:ta kätilön työssä sairaalassa.

Pyydä tarjous anu@katilotalo.fi

Täydennyskoulutusta Kätilötalolla

Yksityinen akupunktiokurssi kätilöille 220 h

Kurssi on tarkoitettu kätilöille. Kurssi vastaa WHO:n suositusta akupunktio piduudesta lääkäreille (tiettyyn suppeaan aihealueeseen erikoistuneena). Se antaa valmiuksia tehdä akupunktiota raskauteen, synnytyksen käynnistykseen, synnytykseen ja lapsivuodeaikaan liittyen.

Kurssilla perehdytään TCM-akupunktion perusteoriaan ja filosofiaan, kätilötyön hoitoresepteihin ja tärkeimpiin akupunktiopisteisiin, akupainantaan, GUA SHA -menetelmään sekä moksaukseen. Teorian lisäksi kurssi painottaa käytännön harjoittelua ja itsenäistä oppimista.

220 h opetusta sisältää lähipäiviä, livesessioita Zoomin kautta, nauhoitettuja luentoja omaan tahtiin kuunneltavaksi sekä vino pino kotitehtäviä.

Paikka: Joogastudio Manipura, Salomonkatu 19, Hki 10. 

Ilmoittautumiset: anu@katilotalo.fi 

Maksettu varausmaksu kurssille 200 €  varmistaa paikkasi kurssilla. Sitä ei makseta takaisin, jos peruutat tulosi maksun jälkeen.

Kurssin kokonaishinta …tulee pian.

Kurssin lähi- ja etäopetus…tulee pian…

Moduuli 1:
Moduuli 2:
Moduuli 3:
Moduuli 4:
Moduuli 5:

Koulutuksen myötä saa Akupunktiotalon todistuksen tehdä akupunktiota kätilötyössä sekä nimen Akupunktiotalon nettisivuille. Akupunktiotalon kätilöakupunktiohoitaja nimikettä saa käyttää tämän kurssin käytyään ja todistettuaan käyneensä jatkokoulutuksissa alle 3 vuoden välein.

Yksityinen korva-akupunktion peruskurssi kätilötyöhön, 2 pv

Kun aika ei riitä pitkään kurssiin, mutta haluaisit oppia auttamaan raskaanaolevia, synnyttäviä ja lapsivuoteisia korvaan tehtävällä akupunktiolla. 

390€ 2 pv, sis ALV. Kurssi on  kätilöiden akupunktiokurssin yhteydessä. 

Ilmoittautumiset: anu@katilotalo.fi 

Akupunktion jatkokurssi kätilöille

Akupunktion jatkokurssi on tarkoitettu Akupunktiotalon peruskurssin käyneille kätilöille. 

Tulossa tulossa joku kaunis päivä.

Akupunktion jatkokurssi kätilöille

Akupunktion jatkokurssi kätilöille

Akupunktion jatkokurssi on tarkoitettu Akupunktiotalon peruskurssin käyneille kätilöille. 

Tulossa tulossa joku kaunis päivä.